Pielgrzymka do Kodnia 2 czerwca

2 czerwca dzieci pierwszokomunijne ze szkoły im. Św. Jana Pawła II, uczestniczyły w pielgrzymce do Matki Bożej Kodeńskiej szkół im. Wielkiego Polaka – Jana Pawła II. Po przyjeździe udaliśmy się nad Bóg, aby podziwiać piękną nadgraniczną przyrodę. W Bazylice wysłuchaliśmy historii Cudownego Obrazu i tego miejsca. Uczestniczyliśmy w Eucharystii, zwiedziliśmy muzeum pamiątek misyjnych. Podziwialiśmy świątynię  Świętego Ducha. Na zakończenie pobytu w Kodniu – małe co nieco, kiełbaski z gryla. Po pokarmie dla ducha, czas na pokarm dla ciała i chwila oddechu. Udaliśmy się jeszcze do Kostomłot, aby nawiedzić świątynię unicką, jedyną w naszej diecezji. Ks. Zbigniew przybliżył nam historię powstania Kościoła Unickiego i Jego Obrzędów. Szczęśliwie wróciliśmy do domów.