OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Przemienienia Pańskiego (18 Niedziela Zwykła)

 (06-08-2023)

  

 Ogłoszenia

 1

Przeżywamy Pierwszą Niedziele Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 900 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 1100

 2

Dzisiaj w parafii Wola Wereszczyńska doroczny odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 1230. Ks. Proboszcz zaprasza

 3

Drodzy Zelatorzy i Zelatorki oraz wszyscy Członkowie Kół Żywego Różańca!  W ostatnią sobotę sierpnia jako wspólnota Żywego Różańca pielgrzymujemy do Leśnej Podlaskiej. 26 sierpnia 2023r w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, podejmując pielgrzymi trud zechcemy wspólnie się spotkać, wyrazić swoją wiarę, wzmocnić więzi z Bogiem przez zadośćuczynienie za popełnione grzechy i zaniedbane dobro. Organizujemy jest wyjazd do Leśnej Podlaskiej na 26 sierpnia 2023 r. Informacje u p. Elżbiety Zaorskiej


Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty.
Bóg zapłać


 


Cmentarz


Przypominam, że cmentarz jest miejscem poświęconym, dlatego obowiązuje odpowiednie zachowanie: nie wolno spożywać alkoholu, palić papierosów, wprowadzać zwierząt.

Nie jest też parkiem, dlatego proszę o usunięcie wszystkich parkowych ławek stojących na alejach i takich proszę nie stawiać, są na cmentarz odpowiednie ławki.

Na niektórych alejach trudno jest przejść, jeżeli coś się stanie właściciele będę płacili odszkodowania.

 

1.     Przypominam obowiązującą zasadę, że kostka przy grobie nie może przekraczać wymiarów 25 cm od pomnika po bokach i z tyłu, a od strony alei 50 cm, w tych 50 cm powinna mieścić się ławka, a nie wystawać poza.

2.     Przypominam o obowiązku: 

·        zgłaszania do administratora planowanych prac na cmentarzu,

·        opłacania miejsca, wiele osób od lat zalega z opłatami,

·         segregowania śmieci.

3.     Na spotkaniu  Rady Parafialnej zostało postanowione podniesienie od 1 stycznia 2018 opłat za wjazd na cmentarz do  wszelkich prac: kamieniarskich, budowlano - remontowych z 40 do 100 zł. Połowa z tej kwoty przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza – wywóz śmieci, kostkę, parkan. Jak wszyscy wiemy wzrosły koszty wywozu śmieci, a nie chcemy podnosić opłat za miejsce na cmentarzu. Od kilku lat na okolicznych cmentarzach opłata ta wynosi od 100 do 200 zł.

                                                                                    

  

Ks. Proboszcz