OGŁOSZENIA  XXXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA
18.11.2018 - 25.11.2018

Dzisiaj Światowy Dzień Ubogich.
Zbiórka do puszek na
kostkę na cmentarzu.

1.  Po Mszę Św. o godz. 9.00 zapraszam na spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania uczniów gimnazjum i klasy 8 z rodzicami.

2.  W ubiegłą niedzielę na Kościół prześladowany zebraliśmy 707 zł. Bóg zapłać.

3.  Od piątku trwa nowenna przed Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata, którą będziemy przeżywali w niedzielę. Jest to jednocześnie wielka modlitwa wstawiennicza za Ojczyznę i wszystkie jej dzieci.

4.  Wypominki będą czytane w niedziele listopada przed każdą Mszą św. i we wszystkie drugie niedziele miesiąca. Msze Św. za zmarłych polecanych w wypominkach w drugą niedzielę każdego miesiąca i przed odpustem Podwyższenia Krzyża.

5.  Nasza parafia będzie przeżywała Misje Ewangelizacyjne w dniach 13 – 20 października 2019 r, prośmy o ich owoce, polecajmy w modlitwach naszą wspólnotę, osobę prowadzącego ks. Tomasza Bielińskiego.

6.   *Przypominam o segregacji śmieci na cmentarzu i opłacaniu miejsc.

Zachęcam do czytania Echa. Czy śmierć może być dobra? Czy program 500 + poprawił sytuację polskich rodzin?

Ogłoszenia dotyczące funkcjonowania cmentarza.

Przypominam, że cmentarz jest miejscem poświęconym, dlatego obowiązuje odpowiednie zachowanie: nie wolno spożywać alkoholu, palić papierosów, wprowadzać zwierząt. Nie jest też parkiem, dlatego proszę o usunięcie wszystkich parkowych ławek stojących na alejach i takich proszę nie stawiać, są na cmentarz odpowiednie ławki. Na niektórych alejach trudno jest przejść, jeżeli coś się stanie właściciele będę płacili odszkodowania.

1.  Przypominam obowiązującą zasadę, że kostka przy grobie nie może przekraczać wymiarów 25 cm od pomnika po bokach i z tyłu, a od strony alei 50 cm, w tych 50 cm powinna mieścić się ławka, a nie wystawać poza.

2.  Przypominam o obowiązku:
- zgłaszania do administratora planowanych prac na cmentarzu,
- opłacania miejsca, wiele osób od lat zalega z opłatami,
- segregowania śmieci.

3.  Na spotkaniu  Rady Parafialnej zostało postanowione podniesienie od 1 stycznia 2018 opłat za wjazd na cmentarz do  wszelkich prac: kamieniarskich, budowlano - remontowych z 40 do 100 zł. Połowa z tej kwoty przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza – wywóz śmieci, kostkę, parkan. Jak wszyscy wiemy wzrosły koszty wywozu śmieci, a nie chcemy podnosić opłat za miejsce na cmentarzu. Od kilku lat na okolicznych cmentarzach opłata ta wynosi od 100 do 200 zł.

Ks. Proboszcz

Ofiary na kościół.