(14-08-2022)

1

Jutro  Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jutro obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św. pod grzechem ciężkim. Gromadzimy się na celebracjach Mszy św. w porządku niedzielnym; o godz. 900, 1100. Powstrzymujemy się od wszelkich prac niekoniecznych. Świętujemy.

2

W dniu jutrzejszym przychodzimy do świątyni z bukietami ziół i kwiatów. Wielbimy dzieło Boga. Natura cieszy nasze oczy swoim bogactwem piękna. Jest także odzwierciedleniem nowego świata po powtórnym przyjściu Chrystusa na świat, kiedy nastanie nowa ziemia i nowe niebo. To piękno ziemi, które cieszyło nasze oczy nie zniknie, ale jeszcze bardziej ukaże swoje piękno w nowym stworzeniu. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy dary natury.

3

Tradycyjnie już w ostatnią sobotę sierpnia wspólnota Żywego Różańca pielgrzymuje do Leśnej Podlaskiej. W tym roku 27 sierpnia br., aby podziękować za wszelkie dobro i przeprosić za grzechy i zaniedbania oraz prosić Maryję, aby wypraszała nam wszelkie łaski. Członkinie i Członków Kółek Różańcowych zachęcam do udziału w tej pielgrzymce. Proszę zgłaszać swój wyjazd do p. Elżbiety Zaorskiej

4

Zachęcam do czytania Echa Katolickiego

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty.
Bóg zapłać

Cmentarz

Przypominam, że cmentarz jest miejscem poświęconym, dlatego obowiązuje odpowiednie zachowanie: nie wolno spożywać alkoholu, palić papierosów, wprowadzać zwierząt.

Nie jest też parkiem, dlatego proszę o usunięcie wszystkich parkowych ławek stojących na alejach i takich proszę nie stawiać, są na cmentarz odpowiednie ławki.

Na niektórych alejach trudno jest przejść, jeżeli coś się stanie właściciele będę płacili odszkodowania.

1.     Przypominam obowiązującą zasadę, że kostka przy grobie nie może przekraczać wymiarów 25 cm od pomnika po bokach i z tyłu, a od strony alei 50 cm, w tych 50 cm powinna mieścić się ławka, a nie wystawać poza.

2.     Przypominam o obowiązku:

·        zgłaszania do administratora planowanych prac na cmentarzu,

·        opłacania miejsca, wiele osób od lat zalega z opłatami,

·         segregowania śmieci.

3.     Na spotkaniu  Rady Parafialnej zostało postanowione podniesienie od 1 stycznia 2018 opłat za wjazd na cmentarz do  wszelkich prac: kamieniarskich, budowlano - remontowych z 40 do 100 zł. Połowa z tej kwoty przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza – wywóz śmieci, kostkę, parkan. Jak wszyscy wiemy wzrosły koszty wywozu śmieci, a nie chcemy podnosić opłat za miejsce na cmentarzu. Od kilku lat na okolicznych cmentarzach opłata ta wynosi od 100 do 200 zł.

Ks. Proboszcz