OGŁOSZENIA  V  NIEDZIELA  WIELKANOCNA
19.04.2019 - 26.05.2019

1.  Po Mszy św. o 9.00 zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i gimnazjum z rodzicami.

2.  W ubiegłą niedzielę na Seminarium zebraliśmy 980 zł.

3.  W piątek 5 rocznica ingresu Bpa Kazimierza, pamiętajmy o Nim w modlitwach.

4.  W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 9.00 zapraszam kandydatów do sakramentem Bierzmowania, rozpoczyna się Nowenna.

5.  W przyszłą niedzielę 26 maja IV Diecezjalna pielgrzymka kobiet do Pratulina, serdecznie zapraszam panie do udziału. Inf. na plakacie.

6.  Zapraszam wszystkich mieszkańców nie tylko rolników na Nabożeństwa poświęcenia pól, ponieważ w czasie nabożeństwa modlimy się nie tylko o błogosławieństwo dla pól i łąk, ale także o błogosławieństwo dla wszystkich, o uświęcenie, każdej pracy. Proszę radnych lub sołtysów o ustalenie terminów. Nabożeństwa rozpoczną się o 19.00, proszę o samochód na 18.45. W środę poświęcenie pól w Hańsku: początek koło P. Sieczyńskich ul. Parczewska, I stacja, ul. Chełmska II stacji przy plebanii, skręcamy w ul. Słoneczną III stacja na ul. Słonecznej lub ul. Pogodnej i Msza w kościele. W piątek poświęcenie w Kulczynie Kolonii.

7.     Zachęcam do czytania Echa. Relacja z Dnia Rodziny w Parczewie. Dlaczego kobiety sięgają po alkohol?

SŁOWO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED WYBORAMI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Drodzy Siostry i Bracia, W niedzielę 26 maja br. we wszystkich państwach tworzących Unię Europejską odbędą się wybory do jej Parlamentu. Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej.
                Polska należy do Unii od 2004 roku. Stało się to również dzięki osobistemu zaangażowaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który w członkostwie naszego państwa w tej instytucji dostrzegał nie tylko szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym, ale również szansę dla Unii, która będzie mogła czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny. W konsekwencji przed Europą otworzy to – jak często głosił to Papież – możliwość oddychania obydwoma płucami, a przez to trwania przy jej chrześcijańskich korzeniach.
             Jeszcze na kilka lat przed wstąpieniem Polski do Unii, dnia 3 czerwca 1997 roku Jan Paweł II w obecności pięciu prezydentów państw Europy Środkowej i Wschodniej mówił w Gnieźnie: „Bez Chrystusa nie można budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych korzeni, z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie «wspólnego domu» dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?”
                Mając na uwadze to papieskie nauczanie, lepiej możemy zdać sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa w obecnym momencie naszej najnowszej historii. Dlatego bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem.
Modląc się do Boga – za wstawiennictwem świętych Patronów Europy i Polski – o dobrą przyszłość Europy, a także o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny, z serca Wam błogosławimy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Jasna Góra, 2 maja 2019 roku.

Ogłoszenia dotyczące funkcjonowania cmentarza.

Przypominam, że cmentarz jest miejscem poświęconym, dlatego obowiązuje odpowiednie zachowanie: nie wolno spożywać alkoholu, palić papierosów, wprowadzać zwierząt. Nie jest też parkiem, dlatego proszę o usunięcie wszystkich parkowych ławek stojących na alejach i takich proszę nie stawiać, są na cmentarz odpowiednie ławki. Na niektórych alejach trudno jest przejść, jeżeli coś się stanie właściciele będę płacili odszkodowania.

1.  Przypominam obowiązującą zasadę, że kostka przy grobie nie może przekraczać wymiarów 25 cm od pomnika po bokach i z tyłu, a od strony alei 50 cm, w tych 50 cm powinna mieścić się ławka, a nie wystawać poza.

2.  Przypominam o obowiązku:
- zgłaszania do administratora planowanych prac na cmentarzu,
- opłacania miejsca, wiele osób od lat zalega z opłatami,
- segregowania śmieci.

3.  Na spotkaniu  Rady Parafialnej zostało postanowione podniesienie od 1 stycznia 2018 opłat za wjazd na cmentarz do  wszelkich prac: kamieniarskich, budowlano - remontowych z 40 do 100 zł. Połowa z tej kwoty przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza – wywóz śmieci, kostkę, parkan. Jak wszyscy wiemy wzrosły koszty wywozu śmieci, a nie chcemy podnosić opłat za miejsce na cmentarzu. Od kilku lat na okolicznych cmentarzach opłata ta wynosi od 100 do 200 zł.

Ks. Proboszcz

Ofiary na kościół.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty.
                           Bóg zapłać