OGŁOSZENIA  NIEDZIELA   ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO
20.05.2018 - 27.05.2018

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego,

kończy się okres wielkanocny. Możemy zyskać odpust zupełny za śpiew

„O stworzycielu Duchu przyjdź”.

1.  Dziękuję wszystkim za udział w uroczystościach Rodziny w Parczewie i moim wprowadzeniu do Kapituły Parczewskiej.

2.  Jutro Święto NMP, Matki Kościoła, Msze św. 9.00 i 17.00. Poświęcenie pól o 15,00 w Rudce Łowieckiej i Konstantynówce, początek od pana Głąba.

3.  W środę o 16.00 przyjadą do kościoła studenci KUL szukający dawnych tekstów piosenek, pieśni, zapraszam na spotkanie osoby, które mogąsię podzielić informacjami na ten temat.

4.  W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5.  W sobotę Dzień Matki, o 15.45 spowiedź przed rocznicą I komunii św.

6.  W przyszłą niedzielę Ur. Najświętszej Trójcy, kończy się okres komunii wielkanocnej. Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Pratulina. Taca na Jubileusz Diec.

7.  Przy chrzcielnicy i pod chórem są do nabycia książeczki o Słudze Bożym Ks. Bp Ignacym Świrskim z modlitwą do Niego po 3 zł. i obrazki.

8.  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się, zapowiedzi II: Mateusz Grunwald kaw. Hańsk par. tut. I Kamila Woźniak panna Lublin par. MB Wspomożenia Wiernych, zap. I Maciej Lach kaw. Kołacze par Stary Brus i Daria Stupa panna Ujazdów par. tut.. Otoczmy ich naszą modlitwą.

9.  *Planowana jest w kościele instalacja monitora, z możliwością wyświetlania tekstów i obrazów, koszt około 15 000 zł.

10.         *Przypominam o segregacji śmieci na cmentarzu i opłacaniu miejsc.

11.         *Pomoc finansową dla pani Janinie Gil, można wpłacać na konto parafialne z dopiskiem „Janina Gil”. Pomoc materialną możemy przekazywać przez GOPS.

12.  Zachęcam do czytania Echa. Jak aktorka ocaliła małżeństwo. Św. Rita.

Zdjęcia z I komunii św.

Zaproszenie Biskupa Siedleckiego

KAZIMIERZA GURDY
na III Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet
do Pratulina

Drodzy Diecezjanie!

Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie stanowi w naszej Diecezji miejsce szczególne. To tutaj Unici Podlascy okazali niezwykłe męstwo wyznawanej wiary i wierności Kościołowi. Dali tego wyraz nie tylko mężczyźni, ale również kobiety, które z wielką miłością i odwagą współuczestniczyły w ich ofierze. Takich kobiet i takiego świadectwa potrzebujemy również w dzisiejszych czasach.

Dlatego pragnę zaprosić na III Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Odbędzie się ona w niedzielę, 27 maja br., pod hasłem: „Kobieta – Życie+”.

Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie, by matki przyjechały wraz ze swoimi córkami, babcie z ich wnuczkami, szczególnie z tymi, które przygotowują się do przyjęcia w najbliższym czasie sakramentów św.: I komunii św., bierzmowania czy też małżeństwa. Niech w tym świętym miejscu doświadczą mocy Ducha Św. i jedności. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. Wszystkich Księży Dziekanów i Proboszczów proszę o zorganizowanie
w swoich parafiach grup pielgrzymkowych.

Z Pasterskim błogosławieństwem Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda

Ogłoszenia dotyczące funkcjonowania cmentarza.

Przypominam, że cmentarz jest miejscem poświęconym,dlatego obowiązuje odpowiednie zachowanie: nie wolno spożywać alkoholu, palićpapierosów, wprowadzać zwierząt. Nie jest też parkiem, dlatego proszę ousunięcie wszystkich parkowych ławek stojących na alejach i takich proszę niestawiać, są na cmentarz odpowiednie ławki. Na niektórych alejach trudno jestprzejść, jeżeli coś się stanie właściciele będę płacili odszkodowania.

1.  Przypominam obowiązującązasadę, że kostka przy grobie nie może przekraczać wymiarów 25 cm od pomnika pobokach i z tyłu, a od strony alei 50 cm, w tych 50 cm powinna mieścić sięławka, a nie wystawać poza.

2.  Przypominam o obowiązku:
- zgłaszania do administratora planowanych prac na cmentarzu,
- opłacania miejsca, wiele osób od lat zalega z opłatami,
- segregowania śmieci.

3.  Na spotkaniu  Rady Parafialnej zostało postanowionepodniesienie od 1 stycznia 2018 opłat za wjazd na cmentarz do  wszelkich prac: kamieniarskich, budowlano -remontowych z 40 do 100 zł. Połowa z tej kwoty przeznaczona będzie nautrzymanie cmentarza – wywóz śmieci, kostkę, parkan. Jak wszyscy wiemy wzrosłykoszty wywozu śmieci, a nie chcemy podnosić opłat za miejsce na cmentarzu. Odkilku lat na okolicznych cmentarzach opłata ta wynosi od 100 do 200 zł.

Ks. Proboszcz

Ofiary na kościół.