OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkanocy

 (07-04-2024)

 

  

 Ogłoszenia

 1

Przeżywamy pierwszą Niedzielę Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 900 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 1100

 2

Dzisiejsza taca na Caritas Diecezjalny

 3

W poniedziałek liturgicznie wspominamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza św. o godz. 1800

 4

W środę o godz. 900 zapraszam chętnych do pomocy wywiezienia drzewa z lasu przy cmentarzu. Uporządkowany został ten obszar. Potrzebny mężczyzna, przyczepa i ciągnik. Zapraszam do pomocy.

 5

W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania. Rozpoczynamy przygotowanie 2 letnie. Jaki wiek? Począwszy od 8 klasy w górę.Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty.
Bóg zapłać


 


Cmentarz


Przypominam, że cmentarz jest miejscem poświęconym, dlatego obowiązuje odpowiednie zachowanie: nie wolno spożywać alkoholu, palić papierosów, wprowadzać zwierząt.

Nie jest też parkiem, dlatego proszę o usunięcie wszystkich parkowych ławek stojących na alejach i takich proszę nie stawiać, są na cmentarz odpowiednie ławki.

Na niektórych alejach trudno jest przejść, jeżeli coś się stanie właściciele będę płacili odszkodowania.

 

1.     Przypominam obowiązującą zasadę, że kostka przy grobie nie może przekraczać wymiarów 25 cm od pomnika po bokach i z tyłu, a od strony alei 50 cm, w tych 50 cm powinna mieścić się ławka, a nie wystawać poza.

2.     Przypominam o obowiązku: 

·        zgłaszania do administratora planowanych prac na cmentarzu,

·        opłacania miejsca, wiele osób od lat zalega z opłatami,

·         segregowania śmieci.

3.     Na spotkaniu  Rady Parafialnej zostało postanowione podniesienie od 1 maja 2023 opłat za wjazd na cmentarz do  wszelkich prac: kamieniarskich, budowlano - remontowych 120 zł. Połowa z tej kwoty przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza – wywóz śmieci, kostkę, parkan. Jak wszyscy wiemy wzrosły koszty wywozu śmieci, a nie chcemy zbytnio podnosić opłat za miejsce na cmentarzu.

                                                                                    

  

Ks. Proboszcz