I Niedziela Adwentu

(27-11-2022)

1

Rozpoczynamy Adwent. Jest to okres przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia. Wspominając to wydarzenie sprzed ponad 2000 lat oczekujemy zarazem powtórnego Jego przyjścia na świat. Dlatego z tych dwóch powodów, okres Adwentu jest czasem pobożnego i radosnego oczekiwania.

2

W tym okresie w szczególny sposób czcimy Maryję, Która także miała swój adwent oczekując narodzin Syna Bożego, Którego poczęła za sprawą Ducha Świętego. Dlatego w każdą środę i sobotę zapraszam na Roraty. Godzina 700 Zapraszam Was do wspólnej modlitwy

3

Chociaż Adwent jest okresem radosnym, to jednak musi być przeżyty pobożnie. Dlatego powinniśmy powstrzymać się od uroczystych przyjęć, zabaw, dyskotek, bo to zakłóca atmosferę pobożnego oczekiwania. Kolor fioletowy szat liturgicznych zobowiązuje nas do większej refleksji na naszym życiem.

4

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 spotkanie z Radą Parafialną.

5

Pierwszy Czwartek Miesiąca o godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i czytanie kartek wypominkowych

6

Pierwszy Piątek Miesiąca. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu

7

Pierwsza Sobota Miesiąca. Po roratach wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania  loretańska. Zakończenie błogosławieństwem

8

Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca, po Mszy św. o godz. 900 wystawienie Najświętszego Sakramentu, i adoracja do godz. 1100

9

Dzisiaj poświęcamy opłatki Bożonarodzeniowe. Będą dostarczone przez p. Krzysztofa do każdej rodziny katolickiej.

W tym tygodniu p. Krzysztof będzie roznosił opłatki. Ofiary, które w swojej łaskawości złożycie jemu, są związane z jego pracą. A dotyczy to porządku w kościele, terenu przy kościele, odśnieżanie, koszenie trawy, grabienie liści, troski o to aby było ładnie i czysto. Troska o cmentarz. Bardzo proszę Was o dowartościowanie jego pracy.

10

Już są świece Bożonarodzeniowe. Bardzo piękne. Zostały wydane przez Caritas i dochód będzie przeznaczony na pomoc najuboższym rodzinom, zwłaszcza dzieciom z Domów Dziecka, Sierocińców. Poprzez nabycie tej świecy, zaprośmy ich do swojego stołu. To wielki akt miłosierdzia, które, jako wyznawcy Chrystusa mamy okazywać najuboższym i potrzebującym

10zł - Mała

15zł - Średnia

20zł - Duża

30zł - Okolicznościowa

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty.
Bóg zapłać

Cmentarz

Przypominam, że cmentarz jest miejscem poświęconym, dlatego obowiązuje odpowiednie zachowanie: nie wolno spożywać alkoholu, palić papierosów, wprowadzać zwierząt.

Nie jest też parkiem, dlatego proszę o usunięcie wszystkich parkowych ławek stojących na alejach i takich proszę nie stawiać, są na cmentarz odpowiednie ławki.

Na niektórych alejach trudno jest przejść, jeżeli coś się stanie właściciele będę płacili odszkodowania.

1.     Przypominam obowiązującą zasadę, że kostka przy grobie nie może przekraczać wymiarów 25 cm od pomnika po bokach i z tyłu, a od strony alei 50 cm, w tych 50 cm powinna mieścić się ławka, a nie wystawać poza.

2.     Przypominam o obowiązku:

·        zgłaszania do administratora planowanych prac na cmentarzu,

·        opłacania miejsca, wiele osób od lat zalega z opłatami,

·         segregowania śmieci.

3.     Na spotkaniu  Rady Parafialnej zostało postanowione podniesienie od 1 stycznia 2018 opłat za wjazd na cmentarz do  wszelkich prac: kamieniarskich, budowlano - remontowych z 40 do 100 zł. Połowa z tej kwoty przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza – wywóz śmieci, kostkę, parkan. Jak wszyscy wiemy wzrosły koszty wywozu śmieci, a nie chcemy podnosić opłat za miejsce na cmentarzu. Od kilku lat na okolicznych cmentarzach opłata ta wynosi od 100 do 200 zł.

Ks. Proboszcz