(01-08-2021)

1

Pierwsza Niedziela miesiąca sierpnia. Miesiąc maryjny. Piesze Pielgrzymi wędrują do tronu naszej Matki w Częstochowie. Pod chórem mamy Kartę Duchowego Uczestnika Pielgrzymki i Kartę Intencji Pielgrzymki Duchowej

2

Ze względu na Pierwszą Niedzielę Miesiąca, po Mszy św. o 900 wystawienie  Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja. Zapraszam do udziału w procesji.

3

Dzisiaj idziemy z pomocą poszkodowanym na skutek nawałnic i powodzi w naszej Ojczyźnie i Europie. Ofiary składamy do puszek, po wyjściu ze świątyni.

4

Jutro Odpust Porcjunkuli. Aby uzyskać ten odpust po wypełnieniu warunków: stan łaski uświęcającej, przystąpienie do Komunii św., chęć zyskania odpustu, modlitwa w intencji Ojca św.  Zapraszam na Mszę św. poranną dla zyskania Odpustu.

5

W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w tych dniach o godz. 1700 i adoracja. Możliwość korzystania z sakramentu Pokuty

W pierwszy Czwartek Miesiąca Msza św. w intencji naszych zamarłych polecanych w wypominkach, Przed Mszą św. czytanie wypominek i modlitwa za naszych zmarłych.

W pierwszą Sobotę zapraszam do wspólnej modlitwy Różańcowej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem a Koła Żywego Różańca zapraszam do świątyni na swoja comiesięczną konferencję.

6

W piątek obchodzimy Przemienienie Pańskie. Zachęcam do powstrzymania się od prac koniecznych i uczestniczenia we Mszy św. o godz. 1800. W tym dniu Odpust w Woli Wereszczyńskiej.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty.
Bóg zapłać

Cmentarz

Przypominam, że cmentarz jest miejscem poświęconym, dlatego obowiązuje odpowiednie zachowanie: nie wolno spożywać alkoholu, palić papierosów, wprowadzać zwierząt.

Nie jest też parkiem, dlatego proszę o usunięcie wszystkich parkowych ławek stojących na alejach i takich proszę nie stawiać, są na cmentarz odpowiednie ławki.

Na niektórych alejach trudno jest przejść, jeżeli coś się stanie właściciele będę płacili odszkodowania.

1.     Przypominam obowiązującą zasadę, że kostka przy grobie nie może przekraczać wymiarów 25 cm od pomnika po bokach i z tyłu, a od strony alei 50 cm, w tych 50 cm powinna mieścić się ławka, a nie wystawać poza.

2.     Przypominam o obowiązku:

·        zgłaszania do administratora planowanych prac na cmentarzu,

·        opłacania miejsca, wiele osób od lat zalega z opłatami,

·         segregowania śmieci.

3.     Na spotkaniu  Rady Parafialnej zostało postanowione podniesienie od 1 stycznia 2018 opłat za wjazd na cmentarz do  wszelkich prac: kamieniarskich, budowlano - remontowych z 40 do 100 zł. Połowa z tej kwoty przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza – wywóz śmieci, kostkę, parkan. Jak wszyscy wiemy wzrosły koszty wywozu śmieci, a nie chcemy podnosić opłat za miejsce na cmentarzu. Od kilku lat na okolicznych cmentarzach opłata ta wynosi od 100 do 200 zł.

Ks. Proboszcz