OGŁOSZENIA  XV  NIEDZIELA  ZWYKŁA
15.07.2018 - 22.07.2018

1.   Dzisiaj Dzień Pszczelarza Msza św. o 13.00.

2.   W dniach 26-28.07. 2017 r. pielgrzymko-wycieczka: Hel, Trójmiasto, Malbork.

3.   Przy chrzcielnicy i pod chórem są do nabycia książeczki o Słudze Bożym Ks. Bp Ignacym Świrskim z modlitwą do Niego po 3 zł. i obrazki.

4.   *Planowana jest w kościele instalacja monitora, z możliwością wyświetlania tekstów i obrazów, koszt około 15 000 zł.

5.   *Przypominam o segregacji śmieci na cmentarzu i opłacaniu miejsc.

6.        Zachęcam do czytania Echa. Dobra spowiedź. Ojciec Dolindo. Zanim doszło do objawień w Gietrzwałdzie Maryja przyszła do unitów podlaskich.

Zdjęcia z I komunii św.

Ogłoszenia dotyczące funkcjonowania cmentarza.

Przypominam, że cmentarz jest miejscem poświęconym, dlatego obowiązuje odpowiednie zachowanie: nie wolno spożywać alkoholu, palić papierosów, wprowadzać zwierząt. Nie jest też parkiem, dlatego proszę o usunięcie wszystkich parkowych ławek stojących na alejach i takich proszę nie stawiać, są na cmentarz odpowiednie ławki. Na niektórych alejach trudno jest przejść, jeżeli coś się stanie właściciele będę płacili odszkodowania.

1.  Przypominam obowiązującą zasadę, że kostka przy grobie nie może przekraczać wymiarów 25 cm od pomnika po bokach i z tyłu, a od strony alei 50 cm, w tych 50 cm powinna mieścić się ławka, a nie wystawać poza.

2.  Przypominam o obowiązku:
- zgłaszania do administratora planowanych prac na cmentarzu,
- opłacania miejsca, wiele osób od lat zalega z opłatami,
- segregowania śmieci.

3.  Na spotkaniu  Rady Parafialnej zostało postanowione podniesienie od 1 stycznia 2018 opłat za wjazd na cmentarz do  wszelkich prac: kamieniarskich, budowlano - remontowych z 40 do 100 zł. Połowa z tej kwoty przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza – wywóz śmieci, kostkę, parkan. Jak wszyscy wiemy wzrosły koszty wywozu śmieci, a nie chcemy podnosić opłat za miejsce na cmentarzu. Od kilku lat na okolicznych cmentarzach opłata ta wynosi od 100 do 200 zł.

Ks. Proboszcz

Ofiary na kościół.