OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 Niedziela Wielkiego Postu (rekolekcje)

 (26-03-2023)

  

 Ogłoszenia

 1

Rozpoczynamy nasze rekolekcje parafialne. W naszej wspólnocie witamy serdecznie Ks. Kan. Stanisława Kulika proboszcza parafii Opatrzności Bożej w Parczewie. Niech Duch Święty przez jego posługę dopomoże nam owocnie przeżyć ten czas.

Program Rekolekcji

Niedziela 900 i 1100                        Poniedziałek i Wtorek 1000 1145 1700

O godz. 1145 zapraszamy  dzieci i młodzież. Kochani rodzice zatroszczcie się o swoje pociechy czekamy na Was tu w świątyni. Spowiedź – poniedziałek i wtorek

 2

W piątek 31 marca 2023 r. organizujemy wyjazd do Lublina na drogę Krzyżową. Ta droga Krzyżowa organizowana jest na terenie byłego obozu na Majdanku. To wydarzenie co roku gromadzi tysiące osób, które pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Budzika uczestniczą w nabożeństwie, idąc szlakiem, który przemierzali więźniowie. Jak co roku zagłębimy się w rozważania, które oparte są na wspomnieniach ludzi przebywających w obozie. Wyjazd będzie ok godz. 1600. Zapisy u p. Elżbiety Zaorskiej

 3

W tym tygodniu wypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1700, Modlitwa Różańcowa, Msza św. połączona z konferencją dla Kółek Różańcowych

 4

Za tydzień Niedziela Palmowa nazywana "Niedzielą Męki Pańskiej". Po Mszy św. o godz. 900 "Gorzkie Żale". O godz. 900, jeżeli będzie sprzyjać pogoda liturgia rozpocznie się na placu świątyni. Zostaną poświęcone palmy uroczyste wejście do kościoła. Jako nowy lud, miłujący Boga i Jego Syna z radosnym śpiewem "Hosanna Synowi Dawidowemu" uczcimy Jego wjazd do Jerozolimy. Na Mszy św. o 1100 poświęcenie palm w świątyni.

 5

W przyszła niedzielę nasze panie z Koła Gospodyń będą sprzedawać wyroby własnej produkcji, a zebrane środki przeznaczone będą na Hospicjum we Włodawie.
Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty.
Bóg zapłać


 


Cmentarz


Przypominam, że cmentarz jest miejscem poświęconym, dlatego obowiązuje odpowiednie zachowanie: nie wolno spożywać alkoholu, palić papierosów, wprowadzać zwierząt.

Nie jest też parkiem, dlatego proszę o usunięcie wszystkich parkowych ławek stojących na alejach i takich proszę nie stawiać, są na cmentarz odpowiednie ławki.

Na niektórych alejach trudno jest przejść, jeżeli coś się stanie właściciele będę płacili odszkodowania.

 

1.     Przypominam obowiązującą zasadę, że kostka przy grobie nie może przekraczać wymiarów 25 cm od pomnika po bokach i z tyłu, a od strony alei 50 cm, w tych 50 cm powinna mieścić się ławka, a nie wystawać poza.

2.     Przypominam o obowiązku: 

·        zgłaszania do administratora planowanych prac na cmentarzu,

·        opłacania miejsca, wiele osób od lat zalega z opłatami,

·         segregowania śmieci.

3.     Na spotkaniu  Rady Parafialnej zostało postanowione podniesienie od 1 stycznia 2018 opłat za wjazd na cmentarz do  wszelkich prac: kamieniarskich, budowlano - remontowych z 40 do 100 zł. Połowa z tej kwoty przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza – wywóz śmieci, kostkę, parkan. Jak wszyscy wiemy wzrosły koszty wywozu śmieci, a nie chcemy podnosić opłat za miejsce na cmentarzu. Od kilku lat na okolicznych cmentarzach opłata ta wynosi od 100 do 200 zł.

                                                                                    

  

Ks. Proboszcz