(17-10-2021)

1

Cieszę się, że dzieci pomagają mi w odmawianiu różańca. To zasługa p. Katechetki, ale przede wszystkim rodziców. Jestem zawiedziony obecnością na nabożeństwach młodzieży. Wiernych zachęcam, aby wytrwali w swoich postanowieniach i czcili Matkę Różańcową, przychodząc na nabożeństwa

2

Jutro Święto św. Łukasza. Jest Patronem Służby Zdrowia. Tego dnia będziemy modlić się miedzy innymi za naszego p. Doktora Andrzeja, pielęgniarki i nasze farmaceutki. To im i wszystkim lekarzom i farmaceutom poświęcimy naszą modlitwę. Zapraszam!

3

W następną Niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”, jesteśmy zobowiązani do niesienia Ewangelii tym, którzy jej nie znają.  Nie wszyscy jesteśmy w stanie udać się na misje, ale możemy zaangażować się w to wielkie dzieło poprzez modlitwę i pomoc materialną. Dlatego w niedzielę ofiary złożymy na Misje. Proszę o ofiarność.

4

Kartki wypominkowe pod chórem.  Proszę nabywać kartki wypominkowe na 2021/2022 rok.  Będziemy modlić się za Waszych Zmarłych przez cały rok w pierwszy Czwartek Miesiąca. Przez 8 dni miesiąca listopada o godz. 1630 czytanie wypominek i modlitwa za naszych zmarłych, To wielka dawka modlitwy, którą ofiarujecie w wypominkach.  Proszę wypełniać czytelnie karty wypominkowe.

5

Możemy nabyć Kalendarze Misyjne z intencjami papieskimi, Kalendarze z wieńcami z tegorocznych Dożynek Narodowych na Jasnej Górze w cenie 6 zł. i Kalendarze Rolnicze, książkowe w cenie 25 zł. Jest także nasza gazeta Echo Katolickie. Proszę nabywać!

6

Puszka Papieska w ubiegłą niedzielę wyniosła 750zł

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty.
Bóg zapłać

Cmentarz

Przypominam, że cmentarz jest miejscem poświęconym, dlatego obowiązuje odpowiednie zachowanie: nie wolno spożywać alkoholu, palić papierosów, wprowadzać zwierząt.

Nie jest też parkiem, dlatego proszę o usunięcie wszystkich parkowych ławek stojących na alejach i takich proszę nie stawiać, są na cmentarz odpowiednie ławki.

Na niektórych alejach trudno jest przejść, jeżeli coś się stanie właściciele będę płacili odszkodowania.

1.     Przypominam obowiązującą zasadę, że kostka przy grobie nie może przekraczać wymiarów 25 cm od pomnika po bokach i z tyłu, a od strony alei 50 cm, w tych 50 cm powinna mieścić się ławka, a nie wystawać poza.

2.     Przypominam o obowiązku:

·        zgłaszania do administratora planowanych prac na cmentarzu,

·        opłacania miejsca, wiele osób od lat zalega z opłatami,

·         segregowania śmieci.

3.     Na spotkaniu  Rady Parafialnej zostało postanowione podniesienie od 1 stycznia 2018 opłat za wjazd na cmentarz do  wszelkich prac: kamieniarskich, budowlano - remontowych z 40 do 100 zł. Połowa z tej kwoty przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza – wywóz śmieci, kostkę, parkan. Jak wszyscy wiemy wzrosły koszty wywozu śmieci, a nie chcemy podnosić opłat za miejsce na cmentarzu. Od kilku lat na okolicznych cmentarzach opłata ta wynosi od 100 do 200 zł.

Ks. Proboszcz