OGŁOSZENIA NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 13.01.2019 - 20.01.2019

Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego

kończącą okres Narodzenia Pańskiego.

1.  Dzisiaj po Mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie opłatkowo-noworoczne Kół Żywego Różąńca w Sali w Straży Pożarnej – zapraszam.

2.  Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za przygotowanie i uczestnictwo w Orszaku Trzech Króli, w szczególny sposób Pani Marcie Lewenda, Panu Arielowi Struskiemu Dyrektorowi GOKu, wszystkim aktorom, paniom, które przygotowały bigos, ciasto, uczestnikom, szczególnie tym którzy przyszli w strojach.

3.  Dziękuję wszystkim, którzy znaleźli czas dla Pana Boga w czasie 40 – Godzinnego Nabożeństwa.

4.  W ubiegłą niedzielę na misje zebraliśmy 812 zł.

5.  Od 18 do 25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

6.  W przyszłą niedzielę po Mszę Św. o godz. 9.00 zapraszam na spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania uczniów gimnazjum i klasy 8 z rodzicami.

7.  Także w przyszłą niedzielę taca przeznaczona na ogrzewanie świątyni.

8.  W sanktuarium MB Pocieszenia w Orchówku rozpoczynają się co miesięczne Msze św. w 2 i 4 sobotę każdego miesiąca o 18.00, w int. małżeństw, w sobotę 26.01 o pogłębienie więzi małżeńskiej wraz z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Inf na tablicy ogłoszeń.

9.  Na stronie parafialnej zdjęcia z Orszaku Trzech Króli.

10.      Zachęcam do czytania Echa: Relacja z orszaków Trzech Króli, O szczepionkach przeciw grypie. O ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Kolęda 14.01.2019 – 21.01.2019 r

Poniedziałek 14.01

Hańsk ul. Włodawska Blok Nr 7

ul. Włodawska Blok Nr 8

Wtorek  15.01

Hańsk: ul. Osiedlowa od lasu ul. Szkolna 1 i 2

Hańsk; ul. Włodawska Blok Nr 9

Środa 16.01

Hańsk; Blok ul. Osiedlowa 12

Czwartek  17.01

Hańsk; Blok ul. Osiedlowa 14

Piątek 18.01

Hańsk ul. Osiedlowa Blok 2

Sobota 19.01

Hańsk ul. Chełmska od ronda

Ogłoszenia dotyczące funkcjonowania cmentarza.

Przypominam, że cmentarz jest miejscem poświęconym, dlatego obowiązuje odpowiednie zachowanie: nie wolno spożywać alkoholu, palić papierosów, wprowadzać zwierząt. Nie jest też parkiem, dlatego proszę o usunięcie wszystkich parkowych ławek stojących na alejach i takich proszę nie stawiać, są na cmentarz odpowiednie ławki. Na niektórych alejach trudno jest przejść, jeżeli coś się stanie właściciele będę płacili odszkodowania.

1.  Przypominam obowiązującą zasadę, że kostka przy grobie nie może przekraczać wymiarów 25 cm od pomnika po bokach i z tyłu, a od strony alei 50 cm, w tych 50 cm powinna mieścić się ławka, a nie wystawać poza.

2.  Przypominam o obowiązku:
- zgłaszania do administratora planowanych prac na cmentarzu,
- opłacania miejsca, wiele osób od lat zalega z opłatami,
- segregowania śmieci.

3.  Na spotkaniu  Rady Parafialnej zostało postanowione podniesienie od 1 stycznia 2018 opłat za wjazd na cmentarz do  wszelkich prac: kamieniarskich, budowlano - remontowych z 40 do 100 zł. Połowa z tej kwoty przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza – wywóz śmieci, kostkę, parkan. Jak wszyscy wiemy wzrosły koszty wywozu śmieci, a nie chcemy podnosić opłat za miejsce na cmentarzu. Od kilku lat na okolicznych cmentarzach opłata ta wynosi od 100 do 200 zł.

Ks. Proboszcz

Ofiary na kościół.

GOŁDYN ADELA I LESZEK

UJAZDÓW

BOŻENA I KRZYSZTOF GOŁDYN

UJAZDÓW

WIESŁAWA I JÓZEF KOZIEJA

HAŃSK

TERESA ROSZCZYPAŁA, GRZEGORZ KOCANDA, HALINA I GRZEGORZ CZYRKA, GFRUNWALD PAWEŁ I EDYTA,

ALICJA I PIOTR ŁAPIŃSCY, WALKOWSKA ANNA

KRYSTYNA I BOGUSŁAW ROLKO

HAŃSK

MARLENA I ANDRZEJ MACIEJKO, WIKTORIA RUSINEK.

IRENA I KACPER MAZUREK

MARTA I WIESŁAW KORSUN