OGŁOSZENIA III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24.03.2019 - 31.03.2019

1.  Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 ostatnia katecheza chrzcielna

2.  Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień świętości życia.

3.  Droga Krzyżowa w piątki po Mszy św. o godz. 16.30, w Niedzielę po Mszy św. o 11.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub zmarłych.

4.  W ubiegłą niedzielę na ogrzewanie Kościoła zebraliśmy 1994 zł. Bóg zapłać.

5.  W piątek zapraszam na przygotowania do Misterium po Drodze Krzyżowej do GOK.

6.  Zgodnie z decyzją ks. bp za tydzień zbiurka do puszek na rzecz pogorzelców braci Oporowskich z Michałowa, par. Wytyczno.

7.  Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 7 kwietnia poprowadzi je ks. Tomasz Paśniczek proboszcz z Dubeczna. W piątek przed 5 IV o 20.00 będzie Nocna Droga Krzyżowa. W niedzielę Palmową Misterium Męki Pańskiej, już teraz zaplanujmy sobie czas, aby skorzystać z tych propozycji, aby jak najlepiej, przygotować się i przeżyć święta wielkanocne.

8.  Są rozprowadzane baranki po 5 zł. – ofiary są przeznaczone na cele charytatywne.

9.  Starosta włodawski informuje, o rozpoczęciu na terenie gminy Hańsk prac geodezyjnych związanych z założeniem ewidencji budynków. W związku z powyższym, prosimy o umożliwienie geodetom wejście na teren posesji po okazaniu identyfikatora z podpisem Starosty, w celu dokonania pomiarów. Inf. szczegółowe na tablicy.

10.          Zachęcam do czytania Echa: Chciała zabić swoje dziecko -  świadectwo. Krew świętych – relikwie. Jaskra – jak przeciwdziałać.

Ogłoszenia dotyczące funkcjonowania cmentarza.

Przypominam, że cmentarz jest miejscem poświęconym, dlatego obowiązuje odpowiednie zachowanie: nie wolno spożywać alkoholu, palić papierosów, wprowadzać zwierząt. Nie jest też parkiem, dlatego proszę o usunięcie wszystkich parkowych ławek stojących na alejach i takich proszę nie stawiać, są na cmentarz odpowiednie ławki. Na niektórych alejach trudno jest przejść, jeżeli coś się stanie właściciele będę płacili odszkodowania.

1.  Przypominam obowiązującą zasadę, że kostka przy grobie nie może przekraczać wymiarów 25 cm od pomnika po bokach i z tyłu, a od strony alei 50 cm, w tych 50 cm powinna mieścić się ławka, a nie wystawać poza.

2.  Przypominam o obowiązku:
- zgłaszania do administratora planowanych prac na cmentarzu,
- opłacania miejsca, wiele osób od lat zalega z opłatami,
- segregowania śmieci.

3.  Na spotkaniu  Rady Parafialnej zostało postanowione podniesienie od 1 stycznia 2018 opłat za wjazd na cmentarz do  wszelkich prac: kamieniarskich, budowlano - remontowych z 40 do 100 zł. Połowa z tej kwoty przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza – wywóz śmieci, kostkę, parkan. Jak wszyscy wiemy wzrosły koszty wywozu śmieci, a nie chcemy podnosić opłat za miejsce na cmentarzu. Od kilku lat na okolicznych cmentarzach opłata ta wynosi od 100 do 200 zł.

Ks. Proboszcz

Ofiary na kościół.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty.
                           Bóg zapłać