6 Niedziela Wielkanocna

(22-05-2022)

1

Uroczystość beatyfikacyjna Pauliny Jaricot odbędzie się w Lyonie dzisiaj 22 maja. Jest ona założycielką dwóch wielkich dzieł w Kościele: Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca.

Dla osób należących do Żywego Różańca to wielka łaska i radość, że ich założycielka będzie orędować w niebie w naszych sprawach i pomagać nam by jak pragnęła uczynić różaniec modlitwą wszystkich. Zachęcam koła Żywego Różańca do modlitwy dziękczynnej Bogu Ojcu, za dar beatyfikacji. Dlatego po Mszy św. o godz. 900 wystawienie Najświętszego Sakramentu nabożeństwo majowe i trwanie na modlitwie dziękczynnej do godz. 1100

2

To, co wydarzyło się w dniu wczorajszym jest zasługą rodziców. Dziękuję za troskę religijną. Nie spocznijcie. Wszystko jest ważne, ale najważniejszy Bóg i życie religijne. Szczególnie dziękuję p. Barbarze. Dobrze przygotowała wasze dzieci do tej Uroczystości. To największa duma i radość.

Trwamy w Białym Tygodniu. Dzieci codziennie gromadzą się przy ołtarzu Jezusa aby dziękować za ten wspaniały dar Jego obecności w sercu człowieka.

Przypominam że ten czas jest swego rodzaj obowiązkiem. Dlatego proszę Rodziców aby tak zorganizować czas, aby żadnego dziecka tutaj nie zabrakło.

Proponuję, aby te dzieci w ramach dziękczynienia za I Komunię św. obeszli Pierwsze Piątki miesiąca,

3

Za tydzień, w niedzielę o godz. 900, Rocznica I Komunii św. Dzieci, rodzice i rodziny tych dzieci, niechaj korzystają z sakramentu pokuty w ciągu tygodnia. Jest okazja aby przyjść na nabożeństwo majowe. Nie odkładać tego na ostatni dzień.

4

Zakończyliśmy obrzęd błogosławieństwa pracy rąk naszych  i poświęcenia pół.

Bóg zapłać za ofiary

5

W sobotę o godz. 1700 zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania na spotkanie. Przynosimy ze sobą indeksy i wiedzę z zakresu religijności i wiary

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty.
Bóg zapłać

Cmentarz

Przypominam, że cmentarz jest miejscem poświęconym, dlatego obowiązuje odpowiednie zachowanie: nie wolno spożywać alkoholu, palić papierosów, wprowadzać zwierząt.

Nie jest też parkiem, dlatego proszę o usunięcie wszystkich parkowych ławek stojących na alejach i takich proszę nie stawiać, są na cmentarz odpowiednie ławki.

Na niektórych alejach trudno jest przejść, jeżeli coś się stanie właściciele będę płacili odszkodowania.

1.     Przypominam obowiązującą zasadę, że kostka przy grobie nie może przekraczać wymiarów 25 cm od pomnika po bokach i z tyłu, a od strony alei 50 cm, w tych 50 cm powinna mieścić się ławka, a nie wystawać poza.

2.     Przypominam o obowiązku:

·        zgłaszania do administratora planowanych prac na cmentarzu,

·        opłacania miejsca, wiele osób od lat zalega z opłatami,

·         segregowania śmieci.

3.     Na spotkaniu  Rady Parafialnej zostało postanowione podniesienie od 1 stycznia 2018 opłat za wjazd na cmentarz do  wszelkich prac: kamieniarskich, budowlano - remontowych z 40 do 100 zł. Połowa z tej kwoty przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza – wywóz śmieci, kostkę, parkan. Jak wszyscy wiemy wzrosły koszty wywozu śmieci, a nie chcemy podnosić opłat za miejsce na cmentarzu. Od kilku lat na okolicznych cmentarzach opłata ta wynosi od 100 do 200 zł.

Ks. Proboszcz