IV Niedziela Wielkanocy

(21-04-2024)

1

Przeżywamy Niedzielę dobrego Pasterza. Modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonu.

2

Po Mszy św. o godz. 900 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św.

3

Taca w dniu dzisiejszym na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach.

4

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. mała jest liczba osób (5)

5

Jest organizowany wyjazd na sztukę teatralną pt. "Prymas". Jest ona wystawiana przez alumnów w Wyższym Seminarium Duchownym w Siedlcach. Termin to 5 maj 2024 (niedziela ) koszt ok. 100 zł

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty.
Bóg zapłać

Cmentarz

Przypominam, że cmentarz jest miejscem poświęconym, dlatego obowiązuje odpowiednie zachowanie: nie wolno spożywać alkoholu, palić papierosów, wprowadzać zwierząt.

Nie jest też parkiem, dlatego proszę o usunięcie wszystkich parkowych ławek stojących na alejach i takich proszę nie stawiać, są na cmentarz odpowiednie ławki.

Na niektórych alejach trudno jest przejść, jeżeli coś się stanie właściciele będę płacili odszkodowania.

1.     Przypominam obowiązującą zasadę, że kostka przy grobie nie może przekraczać wymiarów 25 cm od pomnika po bokach i z tyłu, a od strony alei 50 cm, w tych 50 cm powinna mieścić się ławka, a nie wystawać poza.

2.     Przypominam o obowiązku:

·        zgłaszania do administratora planowanych prac na cmentarzu,

·        opłacania miejsca, wiele osób od lat zalega z opłatami,

·         segregowania śmieci.

3.     Na spotkaniu  Rady Parafialnej zostało postanowione podniesienie od 1 maja 2023 opłat za wjazd na cmentarz do  wszelkich prac: kamieniarskich, budowlano - remontowych 120 zł. Połowa z tej kwoty przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza – wywóz śmieci, kostkę, parkan. Jak wszyscy wiemy wzrosły koszty wywozu śmieci, a nie chcemy zbytnio podnosić opłat za miejsce na cmentarzu.