OGŁOSZENIA  XXV  NIEDZIELA  ZWYKŁA
23.09.2018 - 30.09.2018

1.      Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za obecność i udział w uroczystościach odpustowych, za czynny udział w procesji i wieńce dożynkowe.

2.      Po Mszy św. o 9.00 zapraszam na spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z rodzicami.

3.      W sobotę Święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

4.      W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną, musimy podjąć decyzję na temat malowania kościoła i elewacji zewnętrznej.

5.    *Przypominam o segregacji śmieci na cmentarzu i opłacaniu miejsc.

6.   Zachęcam do czytania Echa. Relacja z pielgrzymki do Krakowa. Odmówiła leczenia by ratować życie nienarodzonego syna – świadectwo młodej Włoszki. Co jest gwarantem małżeńskiego szczęścia?

W tym tygodniu na Sąd Boży zostali wezwani Leszek Pawłowski - Żdżarka i Czesław Malewicz – Hańsk. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ogłoszenia dotyczące funkcjonowania cmentarza.

Przypominam, że cmentarz jest miejscem poświęconym, dlatego obowiązuje odpowiednie zachowanie: nie wolno spożywać alkoholu, palić papierosów, wprowadzać zwierząt. Nie jest też parkiem, dlatego proszę o usunięcie wszystkich parkowych ławek stojących na alejach i takich proszę nie stawiać, są na cmentarz odpowiednie ławki. Na niektórych alejach trudno jest przejść, jeżeli coś się stanie właściciele będę płacili odszkodowania.

1.  Przypominam obowiązującą zasadę, że kostka przy grobie nie może przekraczać wymiarów 25 cm od pomnika po bokach i z tyłu, a od strony alei 50 cm, w tych 50 cm powinna mieścić się ławka, a nie wystawać poza.

2.  Przypominam o obowiązku:
- zgłaszania do administratora planowanych prac na cmentarzu,
- opłacania miejsca, wiele osób od lat zalega z opłatami,
- segregowania śmieci.

3.  Na spotkaniu  Rady Parafialnej zostało postanowione podniesienie od 1 stycznia 2018 opłat za wjazd na cmentarz do  wszelkich prac: kamieniarskich, budowlano - remontowych z 40 do 100 zł. Połowa z tej kwoty przeznaczona będzie na utrzymanie cmentarza – wywóz śmieci, kostkę, parkan. Jak wszyscy wiemy wzrosły koszty wywozu śmieci, a nie chcemy podnosić opłat za miejsce na cmentarzu. Od kilku lat na okolicznych cmentarzach opłata ta wynosi od 100 do 200 zł.

Ks. Proboszcz

Ofiary na kościół.