Pielgrzymka Jabłeczna – Kodeń – Kostomłoty – Ortel Królewski 2 lipca.

Każdego roku 2 lipca w naszej diecezji jest obchodzony „Diecezjalny Dzień Chorego”  w Kodniu. Również w tym roku wybraliśmy się w pielgrzymkę do Matki Bożej Kodeńskiej, aby przez jej wstawiennictwo polecać osoby cierpiące. Jadąc do Kodnia nawiedziliśmy prawosławny Monaster św. Onufrego w Jabłeczne, gdzie zwiedziliśmy przepiękną cerkiew. W Kodniu uczestniczyliśmy w uroczystej procesji kopii cudownego na kalwarię, gdzie pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Bp Piotra Sawczuka sprawowana była Eucharystia. Po modlitwie i zwiedzaniu sanktuarium, udaliśmy się do Kostomłot – unickiej parafii. Tam ks. Zbigniew zapoznał nas z historią unii, parafii i liturgią. Ostatnim punktem naszej pielgrzymki była XVIII w. kościół pw. Matki Bożej Różańcowej w Ortelu Królewskim, w którym poprzednio pracował nasz ks. proboszcz. Troszkę zmęczeni, ale szczęśliwi i ubogaceni duchowo powróciliśmy do domu.